All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strip 6060 ] match 227 Products.
5 Bars Pattern Diamond Aluminum Checker Sheet 5083 Embossed Aluminum Sheet Manufacturer In China
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O - H112 |
Aluminium Checker Plate Sheet 5754 3003 6061 Aluminum Diamond Tread Plate for Flooring Manufacturer in China
| Keyword: | Aluminium Chequered Plate,Aluminium Checker Plate Sheet,Aluminum Diamond Plate Flooring |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O - H112 |
Five Bars Embossed Aluminum Sheet 3003 3103 Checkered Aluminium Sheet
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
| Temper: | O-H112 |
Free Sample Thickness 0.15mm-600mm Aluminum Diamond Plate Sheet Aluminium Sheet Checkered Aluminum Sheets
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheets,Aluminium Checker Plate,Brushed Aluminium Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O - H112 |
12mm 20mm Thick Aluminium Plate Aluminum Thick Plate 6061-T6 Aluminum Sheet
| Keyword: | 6061-t6 Aluminum Sheet,aluminum Thick Plate,aluminium Plate 20mm Thick |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Aluminum Coil Sheet 5754 5052 5083 6061 6083 Aluminum Alloy Plate 8 x 4 Aluminium Sheet
| Keyword: | 8 X 4 Aluminium Sheet,aluminium Sheet 5754,aluminum Coil Sheet 5052 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1mm 0.5mm Thickness Roof Sheet Aluminum Alloy 1050 1100 3003 3105 Aluminum Sheets For Roof
| Keyword: | Roof Sheet Aluminium,3105 Aluminum Sheet,aluminum 3003 Alloy |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1050 1060 1100 3003 HO Aluminum Circle Round For Cookwares Kitchen Utensils And Lights
| Product Name: | Aluminum Disc Circle,aluminium Circle 1100,aluminium Disc |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
1050HO A3003 Aluminum Circle Round Disc Aluminum Sheet Pan Aluminium Disk For Cookware
| Product Name: | 1050HO Aluminum Circle Aluminum, Aluminum Sheet Pan, Aluminium Disk For Cookware |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Custom Aluminum 25mm 30mm Aluminum Disc For Pan Non Stick Rice Cookers
| Product Name: | Aluminum 25mm Disc, Aluminum Disc Rice Cookers, Aluminum Circle For Pan Non Stick |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |

