All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strip 6060 ] match 227 Products.
25mm 30mm Round Disc 1050ho A3003 Aluminum Sheet Pan Aluminum Circle For Pan Non Stick
| Product Name: | Aluminum Circle For Pan Non Stick,3003 Aluminum Circle,1050ho Aluminum Circle Aluminum |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
3 Inch Aluminum Circle Plate 1060 A3003 Aluminum Round Disc For Pot
| Keyword: | Aluminum Circle For Pot,round Disc Aluminum,china Aluminum Circle |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
| Hardness: | O, H12, H14, H16, H18 |
A3003 Aluminum Disc Mill Finish Coating For Pan Non Stick
| Keyword: | Aluminium Circle Importer,aluminum Circle For Pan Non Stick,aluminum Circle Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
| Hardness: | O, H12, H14, H16, H18 |
Aluminium Plate Manufacture 6061 Aluminum Sheet Price Per Kg 6082 T6 6061 T651 Aluminum Plate
| Keyword: | Aluminum 6061 T6 Thickness 4mm, Aluminum Coil Sheet, Aluminum 6061 T4 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Sheet Manufacture Aluminum Plate 5052 5083 A5182 5005 O H32 H34 Aluminum Sheet
| Keyword: | Aluminum Plate 5052 5083, 5005 O H32 H34 Aluminum Sheet, A5182 Aluminium |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Roofing, Ceiling, Cladding, Gutter, Facade Wall, Etc. |
7075 Aluminum Sheet Aluminum Alloys 7075 T651 Plate For Ship Bottom
| Keyword: | 7075 Aluminum Sheet,Aluminum Alloys 7075,7075 T651 Plate For Ship Bottom |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Roofing, Ceiling, Cladding, Gutter, Facade Wall, Etc. |
Aluminum Coil 5086 5a02 Aluminum Roll 5052 H32 5005 H24 Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | Aluminum Roll 5005 5052,5005 H24 Aluminum Coil,5005 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Roofing, Ceiling, Cladding, Gutter, Facade Wall, Etc. |
Aluminum Coil 3105 1050 1060 1070 1100 3003 5052 Aluminium Roofing Sheet Roll
| Keyword: | Aluminum Coil 3105,Aluminium Roofing Sheet Roll,aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Roofing, Ceiling, Cladding, Gutter, Facade Wall, Etc. |
Alloy 6063 6061 T6 T4 Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll Stock
| Keyword: | 6063 6061 T6 T4 Aluminum Coil,6061 Aluminum Alloy Roll,aluminum Coil 6063 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Roofing, Ceiling, Cladding, Gutter, Facade Wall, Etc. |
High Quality 1050 Aluminum Sheet Metal For Building Material Plate
| Keyword: | 1050 Aluminium Plate,1050 Aluminum Sheet, Aluminum Sheet Metal For Building Material |
|---|---|
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
| Thickness: | 0.2mm-350mm |

