All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 456 Products.
90% High Reflective Specular Polished Aluminium Mirror Coil Foil Roll
| Model Number: | 1050 1060 1070 1100 3003 5052 5083 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Width: | 40mm-1270mm |
0.13mm-6.5mm Aluminium Gutter Coil Roll For Channel Letter
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Color Channelume Aluminum Strip Mirror Aluminium Channel Letter Coil
| Keyword: | Channelume Aluminum Strip,Aluminium Channel Letter Coil,Aluminum Coil For Channel Letter |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
aluminum checker plate 5 bar 1000 Aluminum Checkered Plate And Sheet Weight
| Keyword: | Aluminum Checker Plate 5 Bar 1000,aluminum Checker Plate 1000,Aluminum Checkered Plate And Sheet Weight |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Non Stick Aluminium Discs Circles
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Stucco Embossed Aluminium Sheet Coil 1000-6000 Series 1.0-1.5mm
| Grade: | 1xxx/3xxx/5xxx/6xxx/8xxxx Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Type: | Plate/Coil |
Foil Box Disposable Catering Aluminum Foil Serving Pan For Party Activities
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
|---|---|
| Shape: | Rectangle |
| Color: | Silver |
Aluminium Roofing Sheet In Nigeria Aluminum Roofing Coil Roll 0.5 Mm Thickness
| Keyword: | Aluminium Roofing Sheet Coil,aluminium Roofing Coil Roll 0.5 Mm Thickness,best Aluminium Roofing Sheet In Nigeria, |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Anodizing Aluminium Round Circle Disc Sheet 1050 1060 1070 1100 3003 3004 8011
| Thickness: | 0.13-6.5mm |
|---|---|
| Diameter: | 80-1000mm |
| MOQ: | 3 Tons |
Hot and Cold Use Silver Foil Tray Aluminium foil Food Container
| Product Name: | Aluminum Foil Pan |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Alloy: | 8011 3003 |

