All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
8011 Hookah Aluminum Foil Roll 0.009-0.2mm Thickness Aluminium Foil For Stove
| Product Name: | Hookah Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Alloy: | 8011 |
| Temper: | O, H14, H16, H18, H24, H26, H32, Etc |
8011 Aluminum Foil Roll 25mic 35mic Shisha and Hair Foil Embossed Slitting
| Raw Material: | 8011 Aluminum Foil |
|---|---|
| Width: | 10-1300mm |
| Length: | Any |
High Quality Aluminum Sheets For Kitchenware Manufacturing Durable , Eco-Friendly , And Customizable
| Alloy: | 1000,3000 Series |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H18, H22, H24, H26 |
| Width: | 20-3000mm, Etc |
High-Quality Aluminum Sheets For Beverage Bottle Caps 8011/3105/5052/5657
| Alloy: | 3000,5000,8000 Serices |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H18, H19, H22, H24, H26 |
| Width: | 20-3000mm, Etc |
Reflective 0.7mm 0.8mm Aluminum Round Disc 1050 1060 1100 For Pot
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Yongsheng 1xxx 1100 1050 2.5mm Aluminum Disc 1000mm Diameter
| Product Name: | Aluminum Disk |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Electric Automobile Battery Case 4mm Thin Aluminum Strips
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
4mm 6mm Aluminium Coil 6000 Series Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | 6061t6 Aluminum Sheet,aluminum Sheet Coil Roll,metal Sheet Aluminium |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
0.5 Mm Aluminum Strip Aluminum Coils Strip For Industry Building Packing
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Width: | 3-2600mm |
1050 1100 6.0mm Aluminum Circle Sheet Disc Disk For Cookware
| Product Name: | Aluminum Circle/Disk |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |

