All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
8011 H24 10mic Thick Aluminum Foil In Stock Foil Jumbo Roll For Packaging
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | H24 |
| Thickness: | 0.01mm |
1000 3000 5000 Series Stucco 0.3-0.8 mm Orange Peel Aluminum Embossed Sheet Plate
| Alloy: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, O / H14 / H32 / H24 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
5052 Anodized Aluminum Sheet 2mm 3mm 4mm Black Blue Red Rose Gold Plate
| Grade: | 5052 |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Thickness: | 0.5-200mm |
Aluminum sheet for honeycomb panel bottom plate 0.1 to 2mm high strength durable customizable
| Alloy: | 1100, 3004, Etc |
|---|---|
| Temper: | H19, Etc |
| Thickness: | 0.1-2mm |
3mm 1050 5052 Embossed Aluminum Coil For Construction Roofing
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050 HO Aluminum Circle Sheet Aluminium Round Plate For Cookware
| Product Name: | Aluminum Round Circle |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Paper Aluminum Foil Film Price Per Kg 1235 5052 Aluminium Foil For Food Containers
| Keyword: | Aluminum Foil Film, Foil Paper Aluminum Foil, Aluminum Foil 1235 |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Foil Aluminum Container Foil Film Jumbo Aluminum Foil Roll Price
| Keyword: | Aluminum Container Foil Film Jumbo,custom Aluminum Foil,aluminum Foil Roll Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Food Grade Aluminum Paper Foil Sheets Aluminum Foil Roller Aluminium Foil For Food Packing
| Keyword: | Aluminum Foil Roller,aluminum Paper Foil,Aluminium Foil For Food Packing |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
China Factory 8011 Aluminum Foill Roll Price Food Grade Foil
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Roll,Food Grade Aluminum Foil,8011 Aluminum Foll Price |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |

