All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
2mm Marine Grade 5083 Aluminium Plate 0.2mm Thickness
| Product Name: | Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Sheet Price 6061 T6 Aluminum Sheet 5mm Aluminium Plate
| Keyword: | Aluminium Sheet Price,6061 T6 Aluminum Sheet,5mm Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
China Manufacture 1100 3003 Aluminum Coil Sheet Metal Roll With Good Quality
| Material: | Aluminum Material |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.3mm-8mm |
Roofing Aluminum Coil Aluminum Channel Letter Coil Aluminum Coil for Gutter
| Product Name: | Aluminium Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060 1100 H24 Aluminum Coil Roll 1xxx 3xxx 5xxx 6xxx Series For Automotive
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Coating Thickness PVDF 25 Micron 1050 1060 Aluminum Coil Stock
| Alloy/Grade: | 1050 1100 3003 3105 ,etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.022-3.0mm |
PE PVDF Painted Aluminum Sheet Plate Coil 3003 3105 3.0mm 1600mm
| Thickness: | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width: | 100-1600mm |
| Length: | As Per Your Requiremnets |
1060 Aluminum Alloy Aluminum Sheet 1050 H14 1100 Aluminum Sheet
| Keyword: | Aluminum Sheet 1050,1100 Aluminum Sheet,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
0.2mm Thick 6061 Aluminum Alloy Sheets For Kitchen Decoration
| Product Name: | Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5000 Series Almg3 5754 Aluminum Sheet Mill Finish For Roofing Ceiling
| Keyword: | Almg3 5754 Aluminum Sheet,Mill Finish Aluminum Sheet,Roofing Ceiling Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Certificate: | ISO, RoHS |

