All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
2270ml Oval Aluminum Foil Dinner Plate Fish Pans Foil Grilling BBQ Container
| Place Of Origin: | Henan, China |
|---|---|
| Process Type: | Stamping |
| Custom Order: | Accept |
Household Foil Aluminum Heavy Duty Food Grade Paper In Roll Aluminum Foil
| Keyword: | Aluminum Foil Roll Jumbo,aluminum Foil 38 Micron |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Temper: | O ~ H112 |
4mm ASTM 5005 5083 5054 6061 6063 H32 H116 Marine Grade Aluminum Alloy Plate Sheet
| Alloy: | 1000, 3000, 5000, 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H18, H24, H32, Etc |
| Width: | 20-3000mm,etc |
1060 1070 PE PVDF Coating Diamond Orange Peel Stucco Embossed Aluminum Coil
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.15mm-5.0mm |
O-H112 Temper 1050 1100 Aluminium Round Plate For Cookware
| Product Name: | Aluminum Circle/Disk |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3000/5000 Series Chinese Manufacturer Supply 5 Bar & Diamond Aluminum Checker Plate Aluminum Sheet
| Keyword: | Diamond Aluminum Sliver Mesh Sheet,Color Coated Embossed Aluminum Sheet,embossed Aluminium Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
5A02 Aluminum Foil Jumbo Roll For Food 560Mpa H112 Temper
| Keyword: | Aluminum Foil For Food,Aluminum Foil Paper,Aluminum Foil Jumbo Roll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Household 8011 Aluminum Foil Roll H112 Soft Jumbo Aluminum Foil
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil ,aluminium Foil Rolls,Aluminum Foil Jumbo Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Industrial Aluminum Foil Rolls For Household / Medical 0.006 - 0.2mm H112
| Name: | Aluminum Foil Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Width: | 10mm ~ 1500mm |
Aluminum Foil Roll 10 microns 8011 Aluminum Foil Roller Food Grade Household Aluminum Foil
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |

