All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strips roll coil ] match 246 Products.
0.2mm 1100 3003 Aluminum Foil Roll For Food Packaging
| Keyword: | 0.006 - 0.2mm Aluminium Foil,Aluminium Foil In Rolls,china Aluminium Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Food Grade 1070 1050 Aluminum Foil Roll 0.2mm Thickness
| Keyword: | Aluminum Foil Manufacturers,aluminium Foil For Food Containers,aluminium Foil Roll Gold |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1060/3003/5052/6061 Aluminum Sheets Roll Aluminum Coil Plate Aluminum Strip
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
| Width: | 10-2000mm |
Household 8011 Aluminum Foil Roll H112 Soft Jumbo Aluminum Foil
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil ,aluminium Foil Rolls,Aluminum Foil Jumbo Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Paper Aluminum Foil Roll Price Per Ton 35 Micron Aluminum Foil For Food Containers
| Keyword: | 35 Micron Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll Price, Aluminum Foil For Food Containers |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Strip / Tape 1050 3105 0.2-4mm Thick Aluminum Strip For Battery Material
| Model Number: | 1050 3105 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Width: | 7-1000mm |
1050 1060 1100 Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll 1000 Series Strip Coil
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
|---|---|
| Width: | 10-2000mm |
| Length/Weight: | As Per Your Requirements |
3105 Aluminum/Aluminiu Foil Roll And Strips For Dry Type Transformers
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1 Inch Wide 5XXX 5251 H22 Aluminium Strip Coil
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
8011 H24 10mic Thick Aluminum Foil In Stock Foil Jumbo Roll For Packaging
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | H24 |
| Thickness: | 0.01mm |

