All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strips roll coil ] match 246 Products.
Metal Building Aluminum Foil Roll 3003 H46 Aluminum Foil Big Roll
| Keyword: | 3003 Aluminium Foil Roll, H46 Aluminum Foll ,Metal Building Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Width: | 10mm ~ 1500mm |
5754 Aluminum Sheet 5 Bar 5mm 4x8 Sheet Aluminum Diamond Plate Embossed Aluminum Sheet Roll
| Product Name: | 4x8 Sheet Aluminum Diamond Plate,5754 Aluminum Sheet 5 Bar 5mm,embossing Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
China Factory 8011 Aluminum Foill Roll Price Food Grade Foil
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Roll,Food Grade Aluminum Foil,8011 Aluminum Foll Price |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Aluminum Strips Wholesalers 5052 5083 5086 5251 Alloy Grade Aluminum Coil Roll
| Color: | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
|---|---|
| Packing: | Standard Export Packing |
| MOQ: | 1 Ton |
aluminum channel letter coil Aluminum Trim Coil Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | Aluminum Trim Coil,aluminum Channel Letter Coil,Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet In Coils Aluminum Roll Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet,aluminum Roofing Sheet In Coils,aluminum Roll Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Alloy 6063 6061 T6 T4 Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll Stock
| Keyword: | 6063 6061 T6 T4 Aluminum Coil,6061 Aluminum Alloy Roll,aluminum Coil 6063 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Roofing, Ceiling, Cladding, Gutter, Facade Wall, Etc. |
0.1mm Aluminum Strip Coil 3mm 1series 3series 5series 6series 8series Hot Rolled
| Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Certificate: | ISO, RoHS |
| Tolerances: | As Customer's Requirement |
Aluminum Strip Coil Customized Size 10mm Width Aluminum Roll
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Covered With PVC, And Wooden Case |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| MOQ: | 3 Tons |
Aluminum Strip Coil 3000 Series 3003 3004 3105 Aluminum Alloy Sheet Roll
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| MOQ: | 3 Tons |
| Thickness: | 0.1-6.0mm |

