All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strips roll coil ] match 246 Products.
5.0mm 1070 Aluminum Strip Coil Decoiling Anodized Aluminum Strips
| Product Name: | Aluminum Strips |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Wholesale 8 - 50 Mic Aluminum Foil 8011 Aluminum Foil Roll For Tray
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Roll, Aluminum Foll For Aluminum Tray |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Mirror 1100 3003 Aluminum Strip Metal Strip Brushed Polished
| Alloy: | 1050 1060 3003 3004 |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H24, H26, Etc |
| Thickness: | 0.2-2.0mm |
0.8mm 10mm 20mm Letter Sign Aluminum Strip 1100 1060
| Product Name: | 0.8mm*10mm 20mm Letter Sign Aluminum Strip 1100 1060 |
|---|---|
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
| Temper: | O, H12, H14, H26, H22, H32, H34, H36, Etc |
0.2mm Thickness 1050 H24 Thin Aluminum Strips High Ductility Plasticity
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5052 Aluminum Foil Roll 0.6mm 0.8mm Aluminium Foil Jumbo
| Keyword: | 5052 Aluminium Foil Jumbo Roll, 5052 Aluminum Foll ,0.6mm Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 Mm ~ 0.2 Mm(According To Customer Requirements) |
5 \ 6 Series Aluminum Foil Rolls Household Industrial Tape Foil 1600mm
| Name: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 Mm ~ 0.2 Mm(According To Customer Requirements) |
China Factory 8011 5052 Aluminum Foil Roll Price Food Grade Foil Aluminum Jumbo Roll
| Name: | Aluminium Foil Roll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1050 1060 1070 Radiator Types Transformer Aluminum Strip Price
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Jumbo Coil Aluminum Foil Aluminum Channel Letter Coil 1100 1050 1060 Aluminum Coil For Gutter
| Keyword: | Jumbo Coil Aluminum Foil,Aluminum Channel Letter Coil,1100 Aluminum Coil For Gutter |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Aluminium Alloy: | A1050,A1060,A1070,A1100 |

