All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strips roll coil ] match 246 Products.
Aluminum Foil Roll Width 10mm 1500mm Specialized for Cigarette Packaging
| Alloy: | 1235, 8011 |
|---|---|
| Thickness: | 5-9microns |
| Temper: | O ~ H112 |
8006 8011 Food Grade Aluminum Foil Roll 0.2mm For Medicine Packaging
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil,Food Grade Aluminum Foil,Aluminum Foil Roll For Package |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
3004 5052 8006 Industrial Aluminum Foil Roll Wholesale 0.2mm
| Keyword: | 3004 Aluminium Foil,Industrial Aluminum Foil Roll,5052 Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Aluminum Foil Rolls Food Grade 1060 3003 5052 8006 8011 For Medical
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
8011 O 55mic 70mic Thickness Aluminum Strip Foil For Flexible Duct
| Alloy: | 8011 O |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Thickness: | 0.0045-0.2mm, Etc |
Aluminum Foil Roll 10 microns 8011 Aluminum Foil Roller Food Grade Household Aluminum Foil
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Foil Aluminum Container Foil Film Jumbo Aluminum Foil Roll Price
| Keyword: | Aluminum Container Foil Film Jumbo,custom Aluminum Foil,aluminum Foil Roll Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
SGS Certified Aluminum Strip Coil Featuring Mill Finish Free Sample Excellent for Consumer Goods and Packaging Materials
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Alloy |
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
Thickness 0.1mm to 3.0mm Aluminum Strip Coil Alloy Ideal for Electronic Device Manufacturing
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O~H112 |
8006 8011 Aluminum Foil Roll Jumbo For Food Containers ID 76mm
| Keyword: | Aluminum Foil For Food Containers, Aluminium Foil Roll Gold, Gold Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy Type: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Inner Core Materials: | Aluminum Core, Etc. |

