All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 6061 ] match 352 Products.
6061 Aluminum Sheet 6mm 5mm Aluminium Plate 4mm Aluminium Sheet
| Keyword: | 6061 Aluminum Sheet,5mm Aluminium Plate,4mm Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Manufacture Anodized Aluminum Sheet 4mm 6mm 1060 3003 5083 6061 Aluminum Plate
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Thickness: | 0.2mm-20mm |
| Length: | 1-12m Or Customized |
A5052 H32 Anodized Aluminum Sheet 1060 1100 1050 Aluminum Plate
| Keyword: | A5052 H32 Anodized Aluminum Sheet,1060 Aluminum Plate,1100 Aluminum Plates |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
5.0mm 3003 H14 6061 5052 Stucco Embossed Aluminum Sheet Black Checker Plate Aluminium
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
A3003 5052 5754 Aluminum Diamond Plate 6061 Aluminum Tread Plate 5 bar Aluminum Checker Plate Sheet
| Product Name: | Aluminum Checkered Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
1100 3105 5052 Aluminum Diamond Plate 4x8 8/1 Sheet 2200mm
| Keyword: | Aluminum Sheet 1100,3105 Aluminum Sheet,5052 Aluminum Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1100 1050 6061 T6 Non Stick Aluminium Circle Plate For Cookware Pot
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050 3005 5005 Aluminium Plate 0.5mm 2mm Sheet Metal Price
| Keyword: | Aluminum Sheet 1050,3005 Aluminum Sheet,5005 Aluminum Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Roofing Aluminum Plate 1060 3mm Aluminum Coil Aluminium Price per kg
| Product Name: | Aluminium Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Diamond Plate Sheets Aluminium Checker Plate 3mm 8x4 aluminium chequer plate
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheets,Aluminium Checker Plate 3mm,8x4 Aluminium Chequer Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

