All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ industrial machinery aluminum alloy sheet ] match 182 Products.
Aluminum Sheet Roll License Plate 1060 1100 1050 Aluminum Alloy for Industry
| Keyword: | Aluminum Sheet Roll,aluminum Sheet 1050,1060 Aluminum Alloy Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Sublimation Aluminum Blanks Sheet Roll Fabrication Aluminum Sheet Metal
| Keyword: | Sublimation Aluminum Sheet,aluminum Sheet Metal Fabrication,Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Finish Aluminium Plate 5083 7075 Aluminium Sheet Alloy For Cladding Ceiling
| Keyword: | Aluminum 5083 Sheet,aluminium Plate 7075,aluminum Ceiling Strips & Flat Aluminum Strip |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-350mm |
Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet In Coils Aluminum Roll Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet,aluminum Roofing Sheet In Coils,aluminum Roll Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Sheet Supplier 3003 5083 H111 Aluminium Plate Sheets Rolls
| Keyword: | Aluminum Sheet Supplier,aluminium Plate 5083 H111,aluminum Plate Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Mirror Finish Aluminum Sheet Roll Mirror Polish Aluminum Plate Roll Strip
| Product Name: | Mirror Finish Aluminum Sheet Roll,Mirror Polish Aluminum Plate,Aluminum Plate Roll Strip,Aluminum Mirror Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1100 1060 5052 3003 H14 Aluminum Sheet Thickness Aluminum 3003 Sheet Plate
| Grade: | 1000 3000 5000 6000 |
|---|---|
| Type: | Sheet |
| Temper: | O-H112 |
Aluminum Plate Sheet 5mm 12mm Aluminum Sheet Plate 3003 Aluminum Sheet
| Keyword: | Aluminum Sheet 3003,12mm Aluminum Plate,aluminum Sheet Plate 5mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
0.7mm Aluminum Gutter Coil 1050 1060 1070 1100 3003 downspout Aluminum Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Gutter,aluminum Coil 3003,aluminum Sheet 0.7mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Stucco Embossed Aluminum Plate Sheet Aluminum Checker Plate 5005 H34 Aluminum Diamond Plate
| Keyword: | Stucco Embossed Aluminum Plate,Aluminum Checker Plate,5005 H34 Aluminum Diamond Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Pattern Size: | Customized |

