All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
8011 1235 1100 Aluminium Foil Jumbo Roll 0.08 - 0.15mm Chinses Factory
| Keyword: | Aluminum Foil Rolls For Packaging,Aluminum Foil 35 Micron,1235 Aluminum Foil 215 Mm |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Powder Coated Anodized 1050 1060 1070 1100 Aluminium Sheet Coil
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Alloy Aluminium Coil Rolls Stock Suppliers 1050 1060 1070
| Keyword: | Aluminum Roll Sheet, Aluminum Coil Stock,1050 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
Cold Rolled Aluminium Roofing Coil Sheet From China 2600mm
| Keyword: | Cold Rolled Aluminum Coils, Aluminum Coil For Roofing |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
1xxx 3xxx Best Aluminium Roofing Sheet In Nigeria 0.3mm-0.7 Aluminium Roofing Sheet
| Keyword: | Best Aluminium Roofing Sheet In Nigeria,aluminium Sheet 0.3mm,aluminium Roofing Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Household 6 Micron Aluminium Foil Jumbo Roll 150m Odorless Packaging
| Keyword: | 6 Micron Aluminium Foil,Aluminum Foil Importers,Aluminum Foil For Packing |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1060 8011 8079 Aluminium Jumbo Rolls 0.011mm Foil Roll Wholesale Prices
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil,1060 Aluminum Foil Roll Price,0.011mm Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1060 8011 8021 8079 High Dyne Value Pharmaceutical Foil 48 56 70 Dyne
| Alloy: | 1060 8011 8021 8079 |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H18, H24, H26, H32, Etc |
| Treatment: | Composited, Coated, Roll, Custom |
Aluminium Roofing Sheet Corrugated Aluminium Roofing Aluminium Sheet Roof
| Keyword: | Aluminium Roofing Sheet,Corrugated Aluminium Roofing,Aluminium Sheet Roof |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
8011 Food Packing Aluminium Foil Roll 1500mm Width ASTM B209
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil ,Aluminium Foil Price,Aluminum Foil Food Packing |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |

