All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ 5052 aluminium plate sheet ] match 236 Products.
1050 3005 5005 Aluminium Plate 0.5mm 2mm Sheet Metal Price
| Keyword: | Aluminum Sheet 1050,3005 Aluminum Sheet,5005 Aluminum Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
H112 Aluminum Diamond Sheet Checkered Plate 1060 3003 5754
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheets,Aluminium Checker Plate,Brushed Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060/3003/5052/6061 Aluminum Sheets Roll Aluminum Coil Plate Aluminum Strip
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
| Width: | 10-2000mm |
Alloy Aluminum 5052 5083 5754 Plate Thickness 4mm 25mm Aluminium Plate Aluminum Coil Sheet
| Name: | Aluminum Sheet Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Factory High Quality 5000 Series Aluminum Diamond Checkered Plate Embossed Aluminium Diamond Sheet
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Manufacturer In China Supplier Aluminum Sheet 0.15-25.0 Mm Alloy Sheet Aluminum Plate
| Material: | 1 3 5 6 8 Series Aluminium Alloy |
|---|---|
| Packing: | Wooden Pallet |
| Width: | 10mm-2200mm |
Custom1xxx 3xxx 5xxx 1.0mm Diamond Embossed Aluminium Checkered Sheet Cutting Welding Services
| Product Name: | Diamond Embossed Aluminum |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
Wholesale Aluminum Sheet 5005 5052 5083 5754 China Factory Price 20mm Thickness
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Thickness: | Customized |
| Width/Length: | Customized |
180mm 1050 1060 Round Aluminium Circle Disc Plate Sheet Aluminum Circle For Cookware Pizza Pan
| Keyword: | Aluminum Round Disc,aluminum Circle Plate,aluminum Circles For Cookware |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061,8011 |
5052 H34 Aluminum Alloy Sheets H32 H14 Precision Machining
| Keyword: | 5052 Aluminium Plate,H34 Aluminum Sheet,H32 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

