All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier.
Keywords [ 5052 aluminium plate sheet ] match 237 Products.
A5052 H32 Anodized Aluminum Sheet 1060 1100 1050 Aluminum Plate
| Keyword: | A5052 H32 Anodized Aluminum Sheet,1060 Aluminum Plate,1100 Aluminum Plates |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
5052 5005 5754 5083 O H32 H34 H111 H116 H321 H112 Aluminum Sheet Plate For Boat Ship
| Keyword: | Aluminum Plates Sheets,aluminum Sheet Roll,5052 Aluminum Sheets |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Grade: | 5000 Series |
Aluminium Plate Manufacture 6061 Aluminum Sheet Price Per Kg 6082 T6 6061 T651 Aluminum Plate
| Keyword: | Aluminum 6061 T6 Thickness 4mm, Aluminum Coil Sheet, Aluminum 6061 T4 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
0.1mm 350mm Aluminum Alloy Sheets Plate 1060 3003 5052 6061 8011 2200mm
| Name: | Aluminium Plate |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O - H112 |
Stucco Embossed Aluminum Plate Sheet Aluminum Checker Plate 5005 H34 Aluminum Diamond Plate
| Keyword: | Stucco Embossed Aluminum Plate,Aluminum Checker Plate,5005 H34 Aluminum Diamond Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Pattern Size: | Customized |
0.8mm Aluminum Checkered Plate 3003 5052 5754 Embossed Aluminium Diamond Sheet
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O - H112 |
High Strength 6061 Aluminum Alloy Plate H32 Sheet For Packaging
| Keyword: | 6061 Aluminium Plate,aluminum Sheet For Packaging,6061 H32 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O - H112 |
5000 Series Aluminum Coil Manufacturer 0.2mm 0.32mm 1mm 2mm 4mm 5005 5754 5182 5052 5083 Aluminium Coils Roll
| Keyword: | 5000 Series Aluminum Coil,5083 Aluminium Coils,5052 Aluminium Coils |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Aluminium Alloy: | A5052,A5005,A5083,A5754 |
5052 6061 SGS Aluminium Sheet Plate T6 6063 7075 2mm 3mm 4mm
| Thickness: | 0.1mm-20mm |
|---|---|
| Width: | 10mm-2200mm |
| Length: | As Per Your Requirements |
Marine Grade Aluminum 5052-h32 5005 H34 H14 Aluminum Plates 3 cm 15mm Thick Aluminum Sheet
| Keyword: | Marine Grade Aluminum 5052-h32,aluminum Plates 3 Cm Thick,aluminum Sheet 15mm Thick |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

