All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ 1060 aluminum alloy price ] match 575 Products.
Aluminum Round Disc 1050 1060 1100 H14 Aluminum Circle For Pot
| Name: | Aluminum Disc |
|---|---|
| Grade: | 1050 1060 1100, Etc |
| Temper: | O, H14, H16, H18, H24, H26, H32, Etc |
Aluminum Alloy 1050 1100 3003 5052 6061 7075 8011 Aluminum Sheet Plate 5mm 10mm
| Keyword: | Aluminum Sheet Plate 5052,aluminum Sheet Plate 5mm,aluminum Sheet Plate 10mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Anodized 100mm 1050 1060 5052 Aluminum Sheet Anti Fouling
| Product Name: | Anodized Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5052 H32 Aluminum Alloy Coils 1100 Aluminum Coil h24 aluminum coil
| Keyword: | 5052 H32 Aluminum Alloy Coils,h24 Aluminum Coil,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060 1050 Food-Grade Aluminum Plate Sheet 0.3mm Thickness for Pharmaceutical Blister Packs/Food Packaging
| Keyword: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Metal |
| Temper: | O-H112 |
High Precision Color Coated Aluminum Coil PE PVDF Alloy 6.5mm T851
| Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
Anodized Aluminum Manufacturers 2mm 3mm 5mm 10mm Aluminum Sheet Price Aluminum Plate
| Material: | Anodized Aluminum |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18, H22, H24, H26, H32, H34, H36, H38, T4, T5, T6, T651 |
| Thickness: | 0.2mm-20mm |
Thickness 0.1mm to 3.0mm Aluminum Strip Coil Alloy Ideal for Electronic Device Manufacturing
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O~H112 |
0.1mm Aluminum Strip Coil 3mm 1series 3series 5series 6series 8series Hot Rolled
| Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Certificate: | ISO, RoHS |
| Tolerances: | As Customer's Requirement |
1050 1060 1100 3003 HO Aluminum Circle Round For Cookwares Kitchen Utensils And Lights
| Product Name: | Aluminum Disc Circle,aluminium Circle 1100,aluminium Disc |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |

