All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ 1060 aluminum alloy price ] match 575 Products.
T351 Pan Colored Coat Aluminum Disc H18 Mill Finish For Cooker
| Keyword: | Polishing Aluminium Disc,30mm Aluminum Circle,induction Base Aluminum Circle For Cookware |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
| Hardness: | O, H12, H14, H16, H18 |
1060 0.55mm Thickness Aluminum Circle O H Temper Alu Disc For Kitchen
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3003, Etc |
|---|---|
| Temper: | O,H12,H14,H16, H18,H24,H32,etc |
| Thickness: | 0.13mm—6.5mm |
Aluminum Coil Manufacturing Aluminum Sheet Coil 1100 1050 1060 Alloy Aluminum Coils for Can
| Keyword: | Aluminum Coils For Can, Aluminum Sheet Coil, Aluminum Alloy Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
Aluminum Led 3D Sign Trim Color 1060 1070 Channel Letter For Coil
| Series: | 1000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Width: | 3-2600mm |
aluminum coil price Aluminum Channel Letter Coil Aluminum Coil For Gutter
| Keyword: | Aluminum Coil For Gutter,aluminum Channel Letter Coil,aluminum Coil Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3105 Aluminum Coil Factory Wholesale H14 H24 Coil Price
| Keyword: | 3105 Aluminum Coils Price,6061 Aluminum Coil Wholesale |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
Polished Aluminum Mirror Sheet High Reflective Aluminum Reflection Sheet
| Product Name: | Polished Aluminum Mirror Sheet,mirror Aluminum Sheet,reflective Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Checker Plate 3000 Series Embossed Aluminum Diamond Plate 5754 5052 5083 Aluminum Tread Plate
| Product Name: | 1060 Aluminum Tread Plate,H34 Aluminum Tread Plate,5754 5052 5083 H34 Aluminum Tread Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
1100 3003 1050 1060 3005 3105 Polish Round Disc Aluminium Circle Disc For Cookwares
| Keyword: | 3003 3005 3105 Aluminium Circle,1050 1060 1100 Aluminium Disc,Aluminium Circle For Cookwares |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Custom Narrow Width 0.5mm H22 1060 Thin Aluminum Strips
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

