All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ thin aluminum strips 1050 ] match 549 Products.
Large Capacity Alufoil Oblong / Round 12 LB Container With Board
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Brand: | YONGSHENG |
| Color: | Silver, Gold, Black, Customized |
1 3 Foil Steam Table Pan Foil Lids - 100 Case 64 Oz
| Name: | 1 3 Foil Steam Table Pan |
|---|---|
| Top Out Size: | 12-5/8" X 6-1/2" |
| Top In Size: | 11-1/2" X 5-1/2" |
Anticorrosion 3xxx Series 3003 Aluminium Sheet Coil 350mm Thickness
| Product Name: | Aluminium Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003 H14 Aluminium Coil Sheet For Making Curtain Wall
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Roofing Sheet Corrugated Aluminium Roofing Aluminium Sheet Roof
| Keyword: | Aluminium Roofing Sheet,Corrugated Aluminium Roofing,Aluminium Sheet Roof |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
2mm Marine Grade 5083 Aluminium Plate 0.2mm Thickness
| Product Name: | Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1xxx 3xxx Best Aluminium Roofing Sheet In Nigeria 0.3mm-0.7 Aluminium Roofing Sheet
| Keyword: | Best Aluminium Roofing Sheet In Nigeria,aluminium Sheet 0.3mm,aluminium Roofing Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Cold Rolled Aluminium Roofing Coil Sheet From China 2600mm
| Keyword: | Cold Rolled Aluminum Coils, Aluminum Coil For Roofing |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
Kitchen 0.3mm 0.4mm 0.5mm T4 T8 Aluminium Circle Plate
| Product Name: | Aluminum Disk |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Plate 20mm Thick Aluminium Plate 5083 H111 Aluminium Plate 6061 T6
| Keyword: | Aluminium Plate 20mm Thick, Aluminium Plate 5083 H111,aluminium Plate 6061 T6, |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

