All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum thick plate ] match 563 Products.
Food Grade Disposable Aluminum Foil Food Container Aluminum Tray Rectangle Aluminium Foil Plates
| Name: | RE 130(F0/8325) |
|---|---|
| Volume: | 260ml |
| Weight: | 2-4g |
China Manufacture 1100 3003 Aluminum Coil Sheet Metal Roll With Good Quality
| Material: | Aluminum Material |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.3mm-8mm |
Aluminum Strip Coil For Washer 1060 3003 Hardness
| Width: | As Per Your Requirements |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.0mm |
| Length: | Customized |
0.1mm Aluminum Mirror Sheet Roll Polished Strip Coil 3003 1060
| Thickness: | 0.1-10mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge |
| Width: | 10-1500mm |
Anidized Aluminum Sheet Coil Roll Aluminum Alloy Stain Silver Colored Aluminum
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3003, 3004, 3105, 5052, 5083, 5754, 6061, 6063, 6082, 8011,etc. |
| Thickness: | 0.1-30mm |
Silver Aluminum Pan Container With OEM Available For Performance
| Usage: | Food Packaging |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Material: | Aluminum Foil |
1050 H18 Aluminum Coil 3105 O Temper 0.3mm-6mm for Roofing Width 1000mm-1500mm
| Name: | 1050 H18 Aluminum Coil 3105 O Temper |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.2mm-8.0mm |
5052 8083 5754 6061 6063 1.5 Mm 1mm 2mm 3mm Thick Aluminium Plate Sheet For Building
| Alloy: | 5000 Series, 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | O,H18,H24,H32,H34,H111,H112,T4,T6, T651,etc |
| Thickness: | 0.15-600mm |
8011 Aluminum Plate Is Used To Produce Bottle Caps 0.21mm
| Thickness: | 0.21mm |
|---|---|
| Width: | 20-3000mm,etc |
| Surface Treat: | Mill,bright,polished,hair Line,brush,checkered,embossed,etching,etc |
Aluminum 1060 H18 Temper Building Aluminum Sheet 0.7mm Cold Rolling
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.10mm-350mm |

