All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum thick plate ] match 563 Products.
9g 850ml Oblong Aluminum Foil Serving Plate for Cooking
| Material: | 3003 8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H14 |
| Size: | 195x145x55mm |
5052 H32 Aluminum Alloy Coils 1100 Aluminum Coil h24 aluminum coil
| Keyword: | 5052 H32 Aluminum Alloy Coils,h24 Aluminum Coil,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003H Coil Aluminum Stock 8011 Aluminum Sheet Roll
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060 1100 H24 Aluminum Coil Roll 1xxx 3xxx 5xxx 6xxx Series For Automotive
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
A5052 H32 Aluminum Sheet Pre Painted Aluminum Coil For Channel Yacht Bodies
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
5052 6061 SGS Aluminium Sheet Plate T6 6063 7075 2mm 3mm 4mm
| Thickness: | 0.1mm-20mm |
|---|---|
| Width: | 10mm-2200mm |
| Length: | As Per Your Requirements |
Punching Embossed Aluminum Sheet Mill Edge Diamond
| Thickness: | As Per Your Requirements |
|---|---|
| Width: | As Per Your Requirements |
| Length: | As Per Your Requirements |
1060 3003 3004 5052 Pre Painted Aluminum Coil Color Coated Coil
| Color: | Ral Series Or Customized |
|---|---|
| Application: | Roofing, Wall Cladding, Ceiling, Advertising Board |
| Certificate: | ISO9001, SGS, CE, CTC |
Aluminum Pan Container With Various Sizes OEM Available
| Thickness: | 0.02-0.04mm |
|---|---|
| Feature: | Eco-friendly |
| Material: | Aluminum Foil |
Hotel Food Packaging Aluminum Foil Container In Various Sizes For High
| Material: | 99% Pure Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy: | 3003, 3004, 8011, Etc |
| Temper: | O, H14 |

