All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum sheets supplier ] match 329 Products.
PVDF Wood Grain Aluminium Coated Coil For Construction
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
Alloy T351 Temper Aluminium Plate 12mm 15mm For Ceiling
| Keyword: | Price Of Aluminum Plate,16mm Thick Aluminum Plate,25mm Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Household 6 Micron Aluminium Foil Jumbo Roll 150m Odorless Packaging
| Keyword: | 6 Micron Aluminium Foil,Aluminum Foil Importers,Aluminum Foil For Packing |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1LB Aluminium Foil Oblong Lunch Box Take - Out Pan For Versatile Food Container
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy: | 3003, 3004, 8011 |
| Top Out: | 148x122mm (5.83x4.80") |
8.6 X 6.6 Inches Deep Pan Disposable Takeaway Reusable Aluminium Foil Container Tray
| Name: | Rectangular Aluminum Foil Container |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Length: | 8.66 Inch |
Deep Drawing 0.5mm To 6.0mm Round Aluminium Circle Plate For Cookwares
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3004 PE Color Coated Aluminium Coil T8 Temper Fading Resistance
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1100 3003 1050 3005 3105 Polish Round Aluminium Circle Disc For Cookwares Pan
| Product Name: | Aluminium Circle Disc,aluminium Circle 1100,aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
1060 8011 8079 Aluminium Jumbo Rolls 0.011mm Foil Roll Wholesale Prices
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil,1060 Aluminum Foil Roll Price,0.011mm Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Hot Coil Roll Strip 1100 H14 Aluminium Srips Coil Alloy Sign Trim Strips
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H18, H24, H26, H32, Etc |
| Thickness: | 0.1-6.5mm |

