All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum sheets supplier ] match 329 Products.
Aluminum Strips Wholesalers 5052 5083 5086 5251 Alloy Grade Aluminum Coil Roll
| Color: | Silver, Black, Red, Blue, Etc. |
|---|---|
| Packing: | Standard Export Packing |
| MOQ: | 1 Ton |
Aluminum Pan Container With Various Sizes OEM Available
| Thickness: | 0.02-0.04mm |
|---|---|
| Feature: | Eco-friendly |
| Material: | Aluminum Foil |
Aluminum Foil Container For Airline Meal Packaging Solution With OEM Service
| Color: | Silver |
|---|---|
| Usage: | Food Packaging |
| Feature: | Eco-friendly |
Eco - Friendly 200 + Sizes Of Aluminum Foil Lunch Box For Food Packaging
| Row Material: | 3003 3004 8011, Etc |
|---|---|
| Temper: | O |
| Size: | 200+ Sizes Can Be Customized |
1L Round Aluminum Pans Shallow Aluminium Foil Pan Round Container Tray
| Name: | 1L Round Aluminum Foil Container |
|---|---|
| Diameter: | 213mm |
| Capacity: | 1020ml |
Food Grade Aluminum Paper Foil Sheets Aluminum Foil Roller Aluminium Foil For Food Packing
| Keyword: | Aluminum Foil Roller,aluminum Paper Foil,Aluminium Foil For Food Packing |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Sheet Roll Aluminum Coil 3 5 6 Series Aluminum Alloy Metal Customized
| Surface Treatment: | Coated, Embossed, Anodized, Mill Finish,etc. |
|---|---|
| Width: | 10-2000mm |
| Package: | Standard Export Package |
Yongsheng 1xxx 1100 1050 2.5mm Aluminum Disc 1000mm Diameter
| Product Name: | Aluminum Disk |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
T851 5mm 3104 Led Light Soft Aluminum Strips Channel Cover
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5.0mm 1070 Aluminum Strip Coil Decoiling Anodized Aluminum Strips
| Product Name: | Aluminum Strips |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

