All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier.
Keywords [ aluminum plate 6061 ] match 356 Products.
0.5mm 1.0mm Anodized Aluminium Plate Sheet Color Blank Silver Gold Blue Red
| Package: | Standard Export Package |
|---|---|
| Tolerance: | As Per Your Requirement |
| Color: | Silver, Champagne, Black, Bronze, Golden, Etc. |
Aluminum Diamond Bean Pattern Checkered 3003 5052 Aluminium Plate Sheet
| Product Name: | Aluminum Diamond Checkered Plate |
|---|---|
| Alloy: | 1050 1060 1100 1070 3003 5052 |
| Temper: | O H18 H22 H24 H26 |
Dc Cc 3003 H14 1060 Stucco Embossed Aluminum Coil Aluminium Checker Plate Sheet
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060 1070 PE PVDF Coating Diamond Orange Peel Stucco Embossed Aluminum Coil
| Product Name: | Diamond Embossed Aluminum |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Thickness 0.1mm To 6.0mm H12 H18 H24 H26 H28 Aluminum Sheet Coil 1100 1060 1050 3003 5052 6063
| Keyword: | 0.1mm To 6.0mm Aluminum Coil, H12 H18 H24 H26 H28 Aluminum Sheet/Coil,1xxx—6xxx Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
3mm Embossed Aluminum Sheet 8x4 Aluminium Checkered Sheet
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheets,Aluminium Checker Plate 3mm,8x4 Aluminium Chequer Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
2270ml Oval Aluminum Foil Dinner Plate Fish Pans Foil Grilling BBQ Container
| Place Of Origin: | Henan, China |
|---|---|
| Process Type: | Stamping |
| Custom Order: | Accept |
1060 Aluminum Circle Sheet Aluminium Round Plate for lampshade
| Grade/Alloy: | 1050, 1060, 1100, 3003, Etc. |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.3-6mm |
Painted RAL Color 1060 3003 3004 5052 PVDF PE Prepainted Color Coated Aluminum Coils Sheets
| Package: | Standard Export Package |
|---|---|
| Width: | As Per Your Requirements |
| Coating: | PE, PVDF |
3003 HO Aluminum Strip For Flex Pipe Coil 1.0mm Aluminum Divider Strip
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |

