All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 6061 ] match 361 Products.
Diamond Aluminum Checkered Plate 1050 1100 3003 5052 Embossed Aluminum Sheet
| Alloy: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series Aluminum Sheet |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Thickness: | 0.2mm, 1.5mm, 2mm, 3mm, 5mm, Customized |
Roofing Aluminum Sheets Mill Finish Corrosion Resistant Lightweight Panels Designed for Industrial and Building Projects
| Payment Term: | T/T, L/C |
|---|---|
| Packing: | Standard Seaworthy Standards |
| Quality Standard: | ASTM B209, EN573-1 |
3mm Aluminum Strip Coil 1050 1060 1070 1100 3A21 3003 3103 3004 5052 8011 Aluminum Strip Coil
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
0.7mm Aluminum Gutter Coil 1050 1060 1070 1100 3003 downspout Aluminum Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Gutter,aluminum Coil 3003,aluminum Sheet 0.7mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5052 h32 Aluminum Alloy Coils 3003 Aluminum Roll 1060 1100 Aluminum Gutter Coil
| Keyword: | 5052 H32 Aluminum Alloy Coils,aluminum Roll,aluminum Coil For Gutter |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T , West Union, Money Gram, Etc. |
| Certificate: | ISO, RoHS |
Color Painted Aluminum Sheet & Aluminum Coil For Channel Letter
| Keyword: | Color Painted Aluminum Sheet,Color Painted Aluminum Coil,Aluminum Coil For Channel Letter |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
High Reflective Clear Polished Reflector Specular Aluminium Plate Mirror Finish
| Product Name: | High Reflective Mirror Finish Aluminium Plate,clear Polished Reflector Specular Aluminium Sheet,aluminum Mirror Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan Province, China |
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
Painted Color Coated Aluminium Plate T851 For Construction Materials
| Keyword: | Color Coated Aluminum Coil,Painted Aluminum Sheet,Aluminum Plate For Construction Materials |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
Aluminum Alloy Plate High Corrosion 3003 3105 3005 H14 H24 H112 H16 H22 H32 Aluminum Sheet In Roll
| Keyword: | Aluminum Sheets 3003,Aluminum Sheet In Roll,Aluminum Alloy Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Grade: | A3003,A3004,A3105 |
Factory Price Wood Grain Aluminum Coil Roll Color Coated Cold Rolled Coil
| Keyword: | Wood Grain Coated Aluminum Coil , Cold Rolled Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000-7000 Series |

