All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
Aluminum Foil Tray Plate Foil Pans Container For Food Packaging
| Raw Material: | 3003/8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H14 |
| Thickness: | 0.015-0.2mm |
1100 Aluminum Circle Sheet Aluminium Round Plate For Cookware
| Grade: | 1050, 1060, 1100, 3003, Etc. |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.3-6mm |
8006 8011 Food Grade Aluminum Foil Roll 0.2mm For Medicine Packaging
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil,Food Grade Aluminum Foil,Aluminum Foil Roll For Package |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Corrosion Resistance 11 Micron Aluminum Foil Coil For Kitchen
| Keyword: | 7 Micron Aluminum Foil, Foil Paper Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll For Kitchen |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Paper Aluminum Foil Roll Price Per Ton 35 Micron Aluminum Foil For Food Containers
| Keyword: | 35 Micron Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll Price, Aluminum Foil For Food Containers |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Foil Rolls Jumbo 1235 3003 5052 8006 8011 Aluminum Foil Roller Food Grade
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
0.1mm Aluminum Alloy Strip 1050 1060 1070 1100 3A21 3003
| Surface Treatment: | Mill Finish, Anodizing, Powder Coating, Brushing, Polishing, Sand Blasting, Etc. |
|---|---|
| Length: | Customized |
| Tolerance: | ±0.02mm |
Aluminum Strip Coil For Washer 1060 3003 Hardness
| Width: | As Per Your Requirements |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.0mm |
| Length: | Customized |
T6 Anodized Aluminum Sheet Strip Coil Customized Size
| Package: | Standard Export Package |
|---|---|
| Shape: | Plate, Sheet, Coil |
| Color: | Silver, Champagne, Black, Bronze, Golden, Etc. |
1060 3003 3004 5052 Pre Painted Aluminum Coil Color Coated Coil
| Color: | Ral Series Or Customized |
|---|---|
| Application: | Roofing, Wall Cladding, Ceiling, Advertising Board |
| Certificate: | ISO9001, SGS, CE, CTC |

