All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 3003 ] match 485 Products.
aluminum channel letter coil Aluminum Trim Coil Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | Aluminum Trim Coil,aluminum Channel Letter Coil,Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Sheet Roll License Plate 1060 1100 1050 Aluminum Alloy for Industry
| Keyword: | Aluminum Sheet Roll,aluminum Sheet 1050,1060 Aluminum Alloy Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003H Coil Aluminum Stock 8011 Aluminum Sheet Roll
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet In Coils Aluminum Roll Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet,aluminum Roofing Sheet In Coils,aluminum Roll Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Foil Importers Aluminum Foil Jumbo Roll Household Aluminum Paper Foil for Food
| Keyword: | Aluminum Container Foil Film Jumbo,custom Aluminum Foil,aluminum Foil Roll Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
3004 Battery Aluminum Foil Roll 45 Cm 3004 Aluminium Foil In Rolls
| Keyword: | Battery Aluminum Foil,aluminum Foil 3004,aluminium Foil In Rolls |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
3004 5052 8006 Industrial Aluminum Foil Roll Wholesale 0.2mm
| Keyword: | 3004 Aluminium Foil,Industrial Aluminum Foil Roll,5052 Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
5052 8011 Aluminum Foil Jumbo Roll For Air Conditioner Fin Stock
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Jumbo Roll,5052 Aluminum Foll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
5052 Aluminum Foil Roll 0.6mm 0.8mm Aluminium Foil Jumbo
| Keyword: | 5052 Aluminium Foil Jumbo Roll, 5052 Aluminum Foll ,0.6mm Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 Mm ~ 0.2 Mm(According To Customer Requirements) |
Aluminum Foil Tray Plate Foil Pans Container For Food Packaging
| Raw Material: | 3003/8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H14 |
| Thickness: | 0.015-0.2mm |

