All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier.
Keywords [ 5005 aluminum plates sheets ] match 271 Products.
3003 3105 H14 Aluminum Plates Sheet Metal 1.2mm 4mm 7mm 12mm Thick 4x10
| Keyword: | 4x10 Aluminum Sheet Metal,7mm Thick Aluminum Sheet,aluminum Sheet 12mm Thick |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
5052 H34 Aluminum Alloy Sheets H32 H14 Precision Machining
| Keyword: | 5052 Aluminium Plate,H34 Aluminum Sheet,H32 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
ASTM 6063 T6 Aluminum Sheet Marine Grade Aluminum Plate for Boat Using
| Series: | 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | T4,T6, T651,etc |
| Thickness: | 0.15-6.0mm |
0.2mm Thick 6061 Aluminum Alloy Sheets For Kitchen Decoration
| Product Name: | Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5.0mm Embossed Aluminum Sheet 5052 3000 Series Aluminum Diamond Plate Sheets
| Product Name: | Aluminum Checkered Plate,5 Bar Aluminum Tread Plate,2mm Aluminium Checker Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
6061 5052 Stucco Embossed Aluminum Diamond Plate Sheet 3003 H14 Aluminum Checker Plate
| Product Name: | Aluminum Checker Plate Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1100 H22 1600mm Aluminum Diamond Plate Sheet aluminum checker plate sheet
| Product Name: | Aluminium Chequered Plate,Aluminium Checker Plate Sheet,Aluminum Diamond Plate Flooring |
|---|---|
| Brand: | Henan Province , China |
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
12mm Aluminum Plate 5mm 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil
| Keyword: | 12mm Aluminum Plate,5mm Aluminum Sheet,0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Diamond Aluminum Plate / Checkered Patterned Plate / Embossed Perforated Aluminum Sheet
| Grade: | 1xxx/3xxx/5xxx/6xxx |
|---|---|
| Type: | Plate/Coil |
| Temper: | O-H112 |
SGS 1xxx 3xxx 5xxx 8xxx Series Aluminum Diamond Plate Sheets embossed aluminum sheet
| Product Name: | Diamond Embossed Aluminum |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

