All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Aluminum Strip Coil Customized Size 10mm Width Aluminum Roll
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Covered With PVC, And Wooden Case |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| MOQ: | 3 Tons |
1070 6061 6063 Alloy Aluminum Strip Coil For Heat Sinks And Exchangers
| Alloy: | 6060 6061 6063 |
|---|---|
| Temper: | O,H12,H14,H16,H18,H22,H24,H26,H28,H36 |
| Thickness: | 0.1-6.0mm, Customized |
1000 Series Coating Aluminum Coil Strips For 3D Channel Letter Signs
| Alloy Grade: | 1050 1060 1070 1100 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
Aluminum Led 3D Sign Trim Color 1060 1070 Channel Letter For Coil
| Series: | 1000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Width: | 3-2600mm |
1xxx Series 3 - 2600mm Width Aluminum Strip Coil For Channel Letter
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 5052 5083 6061 |
|---|---|
| Temper: | O-H112, T3-T8, T351-T851 |
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
1100 H26 60mm AlMn Aluminum Strip Coil For Foil Tile Trim
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
PE PVC Coated 3105 Thin Aluminium Strip Roll 0.5mm 2mm 3mm Thick For Ppr Pipe
| Product Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng |
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
3105 Aluminum/Aluminiu Foil Roll And Strips For Dry Type Transformers
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Alloy Strip 5052 Aluminum Strip From China Manufacturer Fast Delivery
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
2600mm Width 4.0mm Thick 1050 H24 Metal Aluminum Strip Coil
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

