All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ thin aluminum strips ] match 677 Products.
Disposable Food Grade Aluminum Foil Pan 300ml Rectangular Container
| Material: | 3003 3004 8011 Aluminum Foil |
|---|---|
| Shape: | Rectangle Or Customized |
| Use: | Packaging Of Snacks, Side Dishes, Sauces, Desserts, Etc. |
0.2-8mm Color Aluminum Coil Roll Mirror Aluminum Coil For Gutter
| Place Of Origin: | Hennan China (Mainland) |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-21 Days After Order Confirmation |
| Brand Name: | Yongsheng |
Aluminum Foil Food Container Rectangular Aluminum Bread Baking Foil Pan
| Alloy: | 8011 3003 |
|---|---|
| Sample: | Free |
| Grade: | Food Grade |
2 Compartment Aluminum Foil Container With Llid Capacity 750ml Serving Pan
| Name: | 2 Compartment Takeaway Food Containers |
|---|---|
| Material: | 3003 3004 8011 |
| Type: | Tray |
Round Aluminum Plate 3003 DC Aluminum Circle For Cookware Making
| Alloy: | 3003 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Diameter: | 80-1000mm |
0.7mm 0.5mm 1050 H14 H24 Aluminum Coil For Thermal Insulation Aluminum Skin
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 5052 5083 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Thickness: | 0.5-200mm |
3xxx 3003 Color Prepainted Bending Roof Alloy Coated Aluminum Coils For Gutter
| Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Grade: | 1100, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3104, 3105, 5005, 5052, 5754 Etc. |
| Thickness: | 0.2-6.5mm |
Diameter 80mm 1000mm Large Aluminum Disc For Kitchen Ware
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.5mm-6.5mm |
Deep Drawing Aluminum Circle Plate
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Mill Finish Dia 350mm H24 Aluminum Disc For Cookware Lighting
| Product Name: | Aluminum Disk |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

