All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ thin aluminum strips ] match 677 Products.
Aluminum Foil Rolls Food Grade 1060 3003 5052 8006 8011 For Medical
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Foil Roll 10 microns 8011 Aluminum Foil Roller Food Grade Household Aluminum Foil
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Food Grade Disposable Takeaway Food Container Aluminum Foil Bowls Lunch Box
| Type: | Container |
|---|---|
| Alloy: | 3003 3004 8011, Etc |
| Temper: | O |
Disposable Lunch Box Wrinkle - Free Lid Aluminum Foil Takeaway Packing Box
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Thickness: | 0.03-0.2mm |
| Color: | Silver, Golden, Customized |
Aluminum Foil Roll Width 10mm 1500mm Specialized for Packaging
| Alloy: | 1235, 8011 |
|---|---|
| Thickness: | 5-9microns |
| Temper: | O ~ H112 |
Factory High Quality 5000 Series Aluminum Diamond Checkered Plate Embossed Aluminium Diamond Sheet
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
3 Compartment Rectangular Aluminum Foil Plate Food Container With Flat Lids Disposable
| Raw Material: | 3003 3004 8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H14 |
| Thickness: | 0.06mm |
Small Aluminum Circle Sheet 1070 1060 1100 Aluminum Metal Wafer
| Features: | Not Suitable For Heat Treatment, Good Corrosion Resistance, GC Resistance, Low Strength, But Suitable For Cold Work Hardening. |
|---|---|
| Material: | 1000 Series, 3000 Series |
| Diameter: | 80-1000mm, Customized |
Colored Aluminum Rolls Prepainted Painted Painting Color Coated Aluminum Coil
| Alloy: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2-6.5mm |
2mm 3mm 4mm Aluminum Sheet Marine Grade Alloy 6063 6061 Aluminum Plate
| Alloy: | 6061 6063 |
|---|---|
| Temper: | T6, T651, T4, T851, Etc |
| Thickness: | 0.10mm-350mm |

