All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ t8 temper coated aluminium coil ] match 244 Products.
3105 6061 aluminum coil 8011 aluminum coil 1070 Aluminum Coil
| Keyword: | 8011 Aluminum Coil,Aluminum Coil 6061,3105 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Sheet Price 6061 T6 Aluminum Sheet 5mm Aluminium Plate
| Keyword: | Aluminium Sheet Price,6061 T6 Aluminum Sheet,5mm Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet In Coils Aluminum Roll Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Aluminium Roofing Sheet,aluminum Roofing Sheet In Coils,aluminum Roll Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
0.75mm Aluminium Plate Supplier 1100 6061 7005 Sheets
| Keyword: | 0.75mm Aluminium Plate,1/4 Aluminum Sheet,6061 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Roofing Sheet Corrugated Aluminium Roofing Aluminium Sheet Roof
| Keyword: | Aluminium Roofing Sheet,Corrugated Aluminium Roofing,Aluminium Sheet Roof |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
Aluminum Coil 1050 1060 1100 3003 3105 5052 6061 Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | 1050 1060 1100 Aluminum Coil,3003 3105 Aluminum Coil,5052 6061 Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
0.7mm Aluminum Gutter Coil 1050 1060 1070 1100 3003 downspout Aluminum Coil
| Keyword: | Aluminum Coil Gutter,aluminum Coil 3003,aluminum Sheet 0.7mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Customized 1500mm A3003 H24 Pre Painted Aluminum
| Product Name: | Painted Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3000/5000 Series Chinese Manufacturer Supply 5 Bar & Diamond Aluminum Checker Plate Aluminum Sheet
| Keyword: | Diamond Aluminum Sliver Mesh Sheet,Color Coated Embossed Aluminum Sheet,embossed Aluminium Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
Alloy T351 Temper Aluminium Plate 12mm 15mm For Ceiling
| Keyword: | Price Of Aluminum Plate,16mm Thick Aluminum Plate,25mm Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

