All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ t8 temper coated aluminium coil ] match 245 Products.
Finish Aluminium Plate 5083 7075 Aluminium Sheet Alloy For Cladding Ceiling
| Keyword: | Aluminum 5083 Sheet,aluminium Plate 7075,aluminum Ceiling Strips & Flat Aluminum Strip |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-350mm |
0.2mm H24 1060 Aluminium Metal Strips For Construction Industry
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
2mm 3XXX 5XXX 8XXX Texture Thin Aluminium Strip Coil Roll
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
aluminum coil price Aluminum Channel Letter Coil Aluminum Coil For Gutter
| Keyword: | Aluminum Coil For Gutter,aluminum Channel Letter Coil,aluminum Coil Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3mm Aluminium Sheet 10mm Aluminium Plate 5x10 Aluminum Sheet
| Keyword: | 3mm Aluminium Sheet,10mm Aluminium Plate,5x10 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Modern Novel Design Low Price 1100 Electrical Transformer Thin Cable Aluminium Tape Strip
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Board Batten 5052 Aluminum Coil 5051 Aluminium Strip 1mm Thick
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Yongsheng 1000mm Mirror Polished Aluminium Sheet Rose Gold For Reflector 2021
| Product Name: | Mirror Aluminum Sheet/Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1100 1050 1060 3003 3105 Polishing Aluminum Disc Circle Plate Aluminium Disk For Cookware
| Product Name: | Aluminium Circle 3003,1060 Aluminum Circle Disc,aluminum Circle Round Aluminum Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Cold Rolled Aluminium Roofing Coil Sheet From China 2600mm
| Keyword: | Cold Rolled Aluminum Coils, Aluminum Coil For Roofing |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |

