All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ t8 temper coated aluminium coil ] match 245 Products.
0.5mm To 6.0mm 8011 H12 H14 Aluminum Circle Blanks
| Product Name: | Aluminum Disk |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003 HO 0.3mm 6061 T6 Aluminum Strip For Flex Pipe
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Deep Drawing Aluminum Circle Plate
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050 1060 1100 3003 3005 Aluminum Disc For Cookware Lamp
| Product Name: | Aluminum Disk |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
aluminum checker plate 5 bar 1000 Aluminum Checkered Plate And Sheet Weight
| Keyword: | Aluminum Checker Plate 5 Bar 1000,aluminum Checker Plate 1000,Aluminum Checkered Plate And Sheet Weight |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Anodized 100mm 1050 1060 5052 Aluminum Sheet Anti Fouling
| Product Name: | Anodized Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Custom1xxx 3xxx 5xxx 1.0mm Diamond Embossed Aluminium Checkered Sheet Cutting Welding Services
| Product Name: | Diamond Embossed Aluminum |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
180mm 1050 1060 Round Aluminium Circle Disc Plate Sheet Aluminum Circle For Cookware Pizza Pan
| Keyword: | Aluminum Round Disc,aluminum Circle Plate,aluminum Circles For Cookware |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061,8011 |
0.1mm 1200mm 1060 3003 Reflective Aluminum Mirror Sheet
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.1mm-5mm |
Solar Reflective Film 1060 5mm H112 Aluminum Mirror Sheet
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.1mm-5mm |

