All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum sheets 3003 ] match 591 Products.
T3 Temper 1070 1100 Aluminium Plate For Architectural Facade Wall
| Keyword: | 1100 Pure Aluminium Plate,De Aluminio Para Camiones For Architectural,Industry 1050 1060 1070 Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
Hot Coil Roll Strip 1100 H14 Aluminium Srips Coil Alloy Sign Trim Strips
| Alloy: | 1100 |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H18, H24, H26, H32, Etc |
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
Large Capacity Alufoil Oblong / Round 12 LB Container With Board
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Brand: | YONGSHENG |
| Color: | Silver, Gold, Black, Customized |
1 3 Foil Steam Table Pan Foil Lids - 100 Case 64 Oz
| Name: | 1 3 Foil Steam Table Pan |
|---|---|
| Top Out Size: | 12-5/8" X 6-1/2" |
| Top In Size: | 11-1/2" X 5-1/2" |
8011 Food Packing Aluminium Foil Roll 1500mm Width ASTM B209
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil ,Aluminium Foil Price,Aluminum Foil Food Packing |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1xxx 3xxx Aluminium Circle Plate
| Product Name: | Aluminium Circle Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
450ml Aluminium Foil Container Food And Baking Packing Container
| Row Material: | 3003 3004 8011, Etc |
|---|---|
| Temper: | O |
| Custom Order: | Accept |
Foil Ramekins Round Foil Pans Microwave Oven Smooth Wall For Foil Tray
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Size: | 84x75x54mm |
| Shape: | Round |
20x13 " Large Foil Pan Disposable Takeaway Deep Reusable Aluminium Foil Container Tray
| Name: | Aluminum Foil Steamtable Pan For Party |
|---|---|
| Shape: | Rectangle |
| Capacity: | 850ml |

