All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum plate 6061 ] match 361 Products.
3003 3105 5052 Aluminum Sheet Metal Supplier Wholesale 4x8
| Keyword: | Aluminum Sheet 3003,3105 Aluminum Sheet,wholesale Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum 5052 H32 Aluminium Plate 7075 5083 Aluminium Plate
| Keyword: | Aluminium 5052 H32,aluminium Plate 7075,5083 Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Anidized Aluminum Sheet Coil Roll Aluminum Alloy Stain Silver Colored Aluminum
| Material: | Aluminum |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3003, 3004, 3105, 5052, 5083, 5754, 6061, 6063, 6082, 8011,etc. |
| Thickness: | 0.1-30mm |
Aluminum Strip / Tape 1050 3105 0.2-4mm Thick Aluminum Strip For Battery Material
| Model Number: | 1050 3105 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Width: | 7-1000mm |
1050 1060 1070 Aluminum Sheet Metal 0.5mm 2mm Plate Price
| Keyword: | Aluminum Sheet 1050,1100 Aluminum Sheet,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Strip Coil 8011 8079 Alloy Grade
| Alloy: | 1050 1060 1070 1100 3003 3105 5052 5754 5083 |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Covered With PVC, And Wooden Case |
China Manufacture 1100 3003 Aluminum Coil Sheet Metal Roll With Good Quality
| Material: | Aluminum Material |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.3mm-8mm |
2mm 4x8 Aluminium Sheet For Car Diamond Aluminum Checkered Plate
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, T4, T8, T651 |
| Thickness: | 0.1mm - 260mm |
3105 6061 aluminum coil 8011 aluminum coil 1070 Aluminum Coil
| Keyword: | 8011 Aluminum Coil,Aluminum Coil 6061,3105 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Thin Anodised Aluminium Strip 1050 H24 1060 H14 1050 1100 3003 3005 5052 6061 Aluminum Strip For Channel Letter
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |

