All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ 5052 aluminium plate sheet ] match 243 Products.
Paper Aluminum Foil Roll Price Per Ton 35 Micron Aluminum Foil For Food Containers
| Keyword: | 35 Micron Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll Price, Aluminum Foil For Food Containers |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Corrosion Resistance 11 Micron Aluminum Foil Coil For Kitchen
| Keyword: | 7 Micron Aluminum Foil, Foil Paper Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll For Kitchen |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Foil By Roll 38 Micron 300 Mm 3003 3004 3105 Food Grade Aluminum Foil Roll Jumbo
| Keyword: | Aluminum Foil By Roll,Aluminum Foil Roll Jumbo,aluminum Foil 38 Micron |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Wholesale 8-50 Mic Aluminum Foil Roll 1050 For Tray Mill Finish
| Keyword: | Aluminum Foil Rolls For Aluminum Tray,Aluminum Foil 8 Micron,1050 Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
5a02 8006 Food Grade Aluminum Foil Jumbo Roll Anti Corrosion
| Keyword: | 8006 8011 Food Grade Aluminum Foil, Aluminum Foil Jumbo Roll, Aluminum Foil For FoodPackage |
|---|---|
| Alloy Type: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Inner Core Materials: | Aluminum Core, Etc. |
Wholesale 8 - 50 Mic Aluminum Foil 8011 Aluminum Foil Roll For Tray
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Roll, Aluminum Foll For Aluminum Tray |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Aluminum Foil 35 Micron Aluminum Foil 215 Mm Width 1235 Food Grade Aluminum Foil Rolls For Packaging
| Keyword: | Aluminum Foil Rolls For Packaging,Aluminum Foil 35 Micron,1235 Aluminum Foil 215 Mm Width |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
8011 Alloy Food Grade Jumbo Aluminum Foil Roll Lamination
| Keyword: | Aluminum Foil Jumbo Roll, Aluminium Foil Rolling Mill, 8011 Alloy Food Grade Aluminium Foil |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
12 Mic 8011 Jumbo Roll Aluminum Foil Food Grade Kitchen Foil Paper
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H18, H24, H22, Etc |
| Thickness: | 12mic |
8011 H24 10mic Thick Aluminum Foil In Stock Foil Jumbo Roll For Packaging
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | H24 |
| Thickness: | 0.01mm |

