All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ 5005 aluminum coil ] match 331 Products.
Custom Car Anti Skid Pattern Aluminum Plate Aluminum Alloy Embossed Plate
| Keyword: | Aluminum Alloy Embossed Plate,Car Anti-skid Pattern Aluminum Plate,Aluminum Checked Plate Sheets |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Alloy: | 1050/1060/1100/3003/5005/5052/5083/3005/8011 |
1050 1060 1070 1100 3003 5052 H28 H14 Prepainted Colored Coated Aluminum Sheet Coil Strip For Roofing
| Keyword: | Aluminum Sheet Coil For Roofing,Prepainted Colored Coated Aluminum Sheet Coil Strip,1050 1060 1070 1100 3003 5052 Aluminum Sheet Coil Strip |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
1060 1050 1100 Pvc Prepainted Coating Color Aluminum Sheet Color Coated Coil For Gutter
| Keyword: | Pvc Coated Aluminum Sheet,aluminum Coated Coil Gutter,aluminum Color Coated Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
Custom 4 X 8 Aluminum Checker Plate 1.5mm 5754 5083 3003 Embossing Aluminum Diamond Plate Sheet Roll
| Product Name: | Aluminum Tread Plate 4x8,Aluminum Diamond Tread Plate, Aluminium Chequer Plate Sheet |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
3mm Aluminum Strip Coil 1050 1060 1070 1100 3A21 3003 3103 3004 5052 8011 Aluminum Strip Coil
| Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Brand Name: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Roofing Sheet Galvanized Aluminum Sheet Aluminum Roofing Sheet In Coils
| Keyword: | Aluminum Roofing Sheet,aluminum Roofing Sheet In Coils,galvanized Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5754 5 Bar 5mm Aluminum Sheet Checked Pattern Plates Aluminum Checked Plate
| Keyword: | Aluminum Checked Plate,Aluminum Checked Pattern Plates,5754 5 Bar 5mm Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Pattern Size: | Customized |
5754 Aluminum Sheet 5 Bar 5mm 4x8 Sheet Aluminum Diamond Plate Embossing Aluminum Sheet Roll
| Product Name: | 4x8 Sheet Aluminum Diamond Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
| Temper: | O-H112 |
25mm 30mm Round Disc 1050ho A3003 Aluminum Sheet Pan Aluminum Circle For Pan Non Stick
| Product Name: | Aluminum Circle For Pan Non Stick,3003 Aluminum Circle,1050ho Aluminum Circle Aluminum |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
3 Inch Aluminum Circle Plate 1060 A3003 Aluminum Round Disc For Pot
| Keyword: | Aluminum Circle For Pot,round Disc Aluminum,china Aluminum Circle |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
| Hardness: | O, H12, H14, H16, H18 |

