All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ thin aluminum strips ] match 677 Products.
Industrial Aluminum Foil Rolls For Household / Medical 0.006 - 0.2mm H112
| Name: | Aluminum Foil Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Width: | 10mm ~ 1500mm |
0.1mm Anodized Aluminum Sheet Plate 5mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm T351
| Name: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O~H112, T3~T8, T351~851 |
High Strength 6061 Aluminum Sheet Alloy Plate H32 Sheet 350mm For Packaging
| Keyword: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O - H112 |
5.0mm 3003 H14 Embossed Aluminum Sheet 6061 5052 Orange Peel Checker
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050 3003 8011 Aluminum Foil Jumbo Roll Food Grade 1500mm Medical Aluminum Foil
| Keyword: | 1050 Aluminium Foil,8011 Aluminum Foil Roll,3003 Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1050 1060 8011 O Aluminum Foil Jumbo Roll Food Grade 400mm Medical Aluminum Foil
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
18oz Smooth Aviation Foil Container 520ml Aluminum Foil Lunch Box Aviation Grade
| Raw Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper:: | H14 |
| Usage:: | Aviation Grade |
Circles Discs Electric Cooker Raw Material Non-stick Aluminum Sheet
| Alloy: | 3003, 3105, 5052 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Diameter: | 80mm-1000mm |
12 Mic 8011 Jumbo Roll Aluminum Foil Food Grade Kitchen Foil Paper
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H18, H24, H22, Etc |
| Thickness: | 12mic |
Small Size Aluminum Circle Disc 3003 H24 Circle Aluminum Pans
| Alloy: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Diameter: | 80-1000mm |

