All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ t851 pe pvdf aluminum alloy coil ] match 107 Products.
Colour Aluminum Roll 3003 H24 Color Coated Aluminum Coil Prepainted Aluminum Coil for Constructions
| Keyword: | Prepainted Aluminum Coil,Color Coated Aluminum Coil,Aluminum Coil For Constructions |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
3003 H24 Color Coated Aluminum Coil 1600mm Pre Painted Aluminium Coil For Constructions
| Keyword: | Prepainted Aluminum Coil,Color Coated Aluminum Coil,Aluminum Coil For Constructions |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
2mm 1060 Colorful Embossed Aluminum Sheets 10mm Width
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
25mm 30mm Round Disc 1050ho A3003 Aluminum Sheet Pan Aluminum Circle For Pan Non Stick
| Product Name: | Aluminum Circle For Pan Non Stick,3003 Aluminum Circle,1050ho Aluminum Circle Aluminum |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
1100 1050 1060 3003 3105 Polishing Aluminum Disc Circle Plate Aluminium Disk For Cookware
| Product Name: | Aluminium Circle 3003,1060 Aluminum Circle Disc,aluminum Circle Round Aluminum Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Colored Aluminum Rolls Prepainted Painted Painting Color Coated Aluminum Coil
| Alloy: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2-6.5mm |
6.0mm Wood Grain Aluminum Coil
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
8000series Color Coated Aluminum Coil
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
6.0mm 5251 H26 Color Coated Aluminum Coil Pvd Coating Aluminum
| Product Name: | Painted Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
6.5mm Thickness Wood Grain Painted Aluminum Coil with T351 Temper
| Product Name: | Color (Coating) Aluminum Coil/Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000Series, 3000Series, 5000Series, 6000Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |

