All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ t8 powder coated aluminium sheet ] match 140 Products.
Naval 5083 5052 Powder Coated Aluminium Sheet H32 H34 For Boat
| Keyword: | Aluminum Plate 5083,aluminum Alloy 5083,aluminum Sheet Naval |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
2mm 3mm Thick Anodised Aluminium Sheet 5052 5083 1050 3003 H14 For Exterior Use
| Keyword: | 2mm 3mm Thick Aluminium Sheet,anodised Aluminium Sheet,aluminium Sheets For Exterior Use |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Aluminium Sheet Price 6061 T6 Aluminum Sheet 5mm Aluminium Plate
| Keyword: | Aluminium Sheet Price,6061 T6 Aluminum Sheet,5mm Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
100mm Width 0.2mm Thick 3004 3003 Aluminium Sheet Coil
| Product Name: | Aluminium Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Anticorrosion 3xxx Series 3003 Aluminium Sheet Coil 350mm Thickness
| Product Name: | Aluminium Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Roofing Sheet Corrugated Aluminium Roofing Aluminium Sheet Roof
| Keyword: | Aluminium Roofing Sheet,Corrugated Aluminium Roofing,Aluminium Sheet Roof |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
Custom Anodized Black Aluminum 4x8 Aluminium Sheet Anodized Aluminum Plates And Rolls
| Keyword: | Anodized Aluminum Sheet,black Anodized Aluminum Sheet,custom Aluminium Sheet Anodized |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1000 Series 0.13mm Aluminium Plate H22 H24 HO Aluminium Sheet Alloy
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-350mm |
3mm Aluminium Sheet 10mm Aluminium Plate 5x10 Aluminum Sheet
| Keyword: | 3mm Aluminium Sheet,10mm Aluminium Plate,5x10 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
6061 Aluminum Sheet 6mm 5mm Aluminium Plate 4mm Aluminium Sheet
| Keyword: | 6061 Aluminum Sheet,5mm Aluminium Plate,4mm Aluminium Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |

