All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum thick sheet 2mm ] match 384 Products.
Wood Grain Aluminum Sheet PE PVDF Prepainted Aluminum Color Coating Sheet
| Keyword: | Wood Grain Aluminum Sheet,pvdf Coating Aluminum Sheet,aluminum Color Coating Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
Pre-Painted Aluminum Coil Color Coated Aluminum Coil Painted Aluminum Sheet Plate
| Keyword: | Pre-Painted Aluminum Coil,Color Coated Aluminum Coil,Painted Aluminum Sheet Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
1060 1050 1100 Pvc Prepainted Coating Color Aluminum Sheet Color Coated Coil For Gutter
| Keyword: | Pvc Coated Aluminum Sheet,aluminum Coated Coil Gutter,aluminum Color Coated Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
2mm H26 1100 Purity Thin Aluminum Strips For Pipe High Strength
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Reflector Polished Mirror Finish Anodized Aluminum Sheet Weather Resistance
| Product Name: | Anodized Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Food Grade Aluminum Foil Paper 1100 1235 Aluminum Container Foil Width 1500mm
| Keyword: | Aluminum Foil,Aluminum Foil Paper,aluminum Foil Jumbo Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Aluminum Foil Importers Aluminum Foil Jumbo Roll Household Aluminum Paper Foil for Food
| Keyword: | Aluminum Container Foil Film Jumbo,custom Aluminum Foil,aluminum Foil Roll Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Sheets 6mm 3 mm 2mm 1.5mm Thickness 5083 H32 H38 Aluminum Sheet For Boat
| Keyword: | Aluminum Sheets Supplier,5083 H32 Aluminum Sheets Plate, 3 Mm Thickness Aluminum Sheets |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Aluminium Alloy: | A5052,A5005,A5083,A5754 |
Diamond Aluminum Checkered Plate 1050 1100 3003 5052 Embossed Aluminum Sheet
| Alloy: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series Aluminum Sheet |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Thickness: | 0.2mm, 1.5mm, 2mm, 3mm, 5mm, Customized |
8011 H24 10mic Thick Aluminum Foil In Stock Foil Jumbo Roll For Packaging
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | H24 |
| Thickness: | 0.01mm |

