All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum take out containers ] match 1116 Products.
505mm 510mm Prepainted 1050 Coated Aluminum Coil O-H112
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
Custom Aluminum 25mm 30mm Aluminum Disc For Pan Non Stick Rice Cookers
| Product Name: | Aluminum 25mm Disc, Aluminum Disc Rice Cookers, Aluminum Circle For Pan Non Stick |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Food Grade 1070 1050 Aluminum Foil Roll 0.2mm Thickness
| Keyword: | Aluminum Foil Manufacturers,aluminium Foil For Food Containers,aluminium Foil Roll Gold |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Aluminum Foil Importers Aluminum Foil Jumbo Roll Household Aluminum Paper Foil for Food
| Keyword: | Aluminum Container Foil Film Jumbo,custom Aluminum Foil,aluminum Foil Roll Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Paper Aluminum Foil Roll Price Per Ton 35 Micron Aluminum Foil For Food Containers
| Keyword: | 35 Micron Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll Price, Aluminum Foil For Food Containers |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
China Factory 8011 Aluminum Foill Roll Price Food Grade Foil
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Roll,Food Grade Aluminum Foil,8011 Aluminum Foll Price |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
5052 8011 Aluminum Foil Jumbo Roll For Air Conditioner Fin Stock
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Jumbo Roll,5052 Aluminum Foll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Tin Foil Dishes Pan Aluminium Foil Container Tray With Plastic Lid
| Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Shape: | Square, Rectangle |
| Capacity: | 230ml 450ml 660ml 750ml 1000ml 1050ml 1350ml 1900ml |
1000ml Aluminum Foil Pan 8011 Food Aluminium Foil Baking Container With Lid
| Size: | Various Sizes Available |
|---|---|
| Shape: | Rectangular |
| Material: | Aluminum Foil |
450ml Aluminium Foil Container Food And Baking Packing Container
| Row Material: | 3003 3004 8011, Etc |
|---|---|
| Temper: | O |
| Custom Order: | Accept |

