All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum strips roll coil ] match 245 Products.
4x10 Aluminum Sheet Metal 2mm 4mm Thickness 3003 5052 H112 5083 A6061 T6 Aluminum Alloy Plate
| Keyword: | Aluminum Sheet 3003 H14,3105 Aluminum Sheet,16mm Thick Aluminum Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Foil Aluminum Rolls Jumbo 1235 3003 5052 8006 8011 Aluminum Foil Roller
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil,foil Aluminum Rolls,Aluminum Foil Roller |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Colored Aluminum Rolls Prepainted Painted Painting Color Coated Aluminum Coil
| Alloy: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2-6.5mm |
Marine Grade 5052 3003 H14 Stucco Aluminum Diamond Plate Sheet Diamond Embossed Aluminum Sheet
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003 H14 Aluminium Coil Sheet For Making Curtain Wall
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
PVDF Wood Grain Aluminium Coated Coil For Construction
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
Double Diamond Aluminum Sliver Mesh Sheet Black Aluminum Diamond Plate Sheets
| Keyword: | Double Diamond Aluminum Sliver Mesh Sheet,Aluminum Checkered Plate,Black Aluminum Diamond Plate Sheets |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 |
3000/5000 Series Chinese Manufacturer Supply 5 Bar & Diamond Aluminum Checker Plate Aluminum Sheet
| Keyword: | Diamond Aluminum Sliver Mesh Sheet,Color Coated Embossed Aluminum Sheet,embossed Aluminium Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
T851 Aluminum Diamond Plate 5 Bar 1000 Aluminium Tread Plate
| Keyword: | Aluminum Checker Plate 5 Bar 1000,aluminum Checker Plate 1000,Aluminum Checkered Plate And Sheet Weight |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Round Aluminum Plate 3003 DC Aluminum Circle For Cookware Making
| Alloy: | 3003 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Diameter: | 80-1000mm |

