All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
MartinThe first time we cooperated with Yongsheng Aluminum, we found it very easy, because the delivery time of the goods was very fast, and the business manager was also very professional. He helped me solve some technical problems. The goods were received on 2021.1.20 and the quality of the goods very good! -
Alice SuOur company and Yongsheng Aluminum have been cooperating for nearly three years. We have visited the factory, Yongsheng is a professional aluminum material supplier, we have been purchasing aluminum strips in their factory, and will maintain long-term cooperation. -
ZoeyWe purchase aluminum circle from Yongsheng Aluminum and ship them to Ghana. We have maintained such a cooperative relationship for two years, and we have to ship every month. In the process of cooperation, every link is very efficient, and the account manager will help us solve problems quickly. We are very happy to find a reliable supplier. -
Amin MazlumWe have purchased a total of nearly 500 tons of embossed color aluminum coils from Yongsheng Aluminum. The quality has been stable and the delivery time is fast. My customers are very satisfied with my products. We will continue to cooperate with Yongsheng Aluminum.
Keywords [ aluminum sheets 3003 ] match 591 Products.
Aluminum Coil 3003 H14 And 8011 Aluminum Coil 6061 7075 Aluminum Coils
| Keyword: | 8011 Aluminum Coil,aluminum Coil 3003 H14,1100 3003 Aluminum Coil 6061 7075 Aluminum Coils |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T , West Union, Money Gram, Etc. |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Aluminum Plate 3003 1050 1100 H14 Aluminum Sheet 0.3mm Plate Aluminum Plate For Roof
| Keyword: | Aluminum Plate 3003,aluminum Plate 1050,aluminum Plate For Roof |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Checkered Plate Sheet 3003 3004 3005 H22 Aluminum Diamond Plate Sheets
| Keyword: | Aluminum Diamond Plate Sheets,3003 Aluminum Checkered Plate Sheet,3005 Aluminum Checkered Plate Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 |
Stucco Aluminum Sheet Coil Gutter Coil Aluminum Coil Thickness
| Keyword: | Gutter Coil Aluminum,aluminum Coil Thickness,Stucco Aluminum Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Sheet Supplier 3003 5083 H111 Aluminium Plate Sheets Rolls
| Keyword: | Aluminum Sheet Supplier,aluminium Plate 5083 H111,aluminum Plate Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
5.0mm 3003 H14 Embossed Aluminum Sheet 6061 5052 Orange Peel Checker
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050HO A3003 Aluminum Circle Round Disc Aluminum Sheet Pan Aluminium Disk For Cookware
| Product Name: | 1050HO Aluminum Circle Aluminum, Aluminum Sheet Pan, Aluminium Disk For Cookware |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Aluminum Alloy 1050 1100 3003 5052 6061 7075 8011 Aluminum Sheet Plate 5mm 10mm
| Keyword: | Aluminum Sheet Plate 5052,aluminum Sheet Plate 5mm,aluminum Sheet Plate 10mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
aluminum channel letter coil Aluminum Trim Coil Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | Aluminum Trim Coil,aluminum Channel Letter Coil,Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
12mm Aluminum Plate 5mm 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil
| Keyword: | 12mm Aluminum Plate,5mm Aluminum Sheet,0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |

